PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837}

Podziemny krąg

Fight Club
8,3 629 514
ocen
8,3 10 1 629514
8,4 51
ocen krytyków
Podziemny krąg
powrót do forum filmu Podziemny krąg

Bardzo długo przekonywałam się, żeby obejrzeć "Podziemny krąg". Dużo osób mi go poleciło i nawet w rankingach zajmował wysokie pozycje. Obejrzałam i...w sumie nic nie poczułam, nic z niego nie wyniosłam i nie zrozumiałam jego sensu. Oczywiście to nie jest żaden atak z mojej strony, bo nigdy nie nazwałabym tego kiepskim albo złym filmem. Może po prostu nie trafił w mój gust. Nawet, jak dowiedziałam się, że Edward Norton i Brad Pitt to te same osoby, to pomyślałam tylko "o to ciekawe", ale nie było tego bum, tych emocji, których oczekuję od filmu. Widziałam tylko kolesi, którzy ciągle się naparzają i mężczyznę z problemami psychicznym, ale co w związku z tym? Na końcu dowiadujemy się, że bohater jednak jest chory, ale jaki z tego wniosek i co z tym dalej zrobić? I nawet ten Brad Pitt, które uwielbiam, jakoś mnie drażnił.

Drodzy Filmwebowicze, napiszcie mi, jak Wy widzicie ten film? Co w nim dostrzegacie? Co Was zachwyciło, a co Wam się nie podobało? Liczę na rzetelne wypowiedzi ;) Może dostrzegę w nim drugie dno!

Aneta_

Dyskusja stara,
ale ja tylko bym chciał dorzucić uwagę, że tego typu film wymaga też od widza pewnej .. koncentracji, trzeźwości. Wrażenia z filmu wynikają poniekąd o sile emocjonalnej jaką wywarł na widzu. Jeśli ktoś w czasie oglądania był zmęczony czy pod wpływem środków zmieniających nastrój, to może po prostu nie przeżywać go emocjonalnie, stąd i brak wrażeń.

Bazowanie na emocjach sprawia też, że jedni są na niego bardziej podatni, inni nie. Każdy człowiek ma inne doświadczenia, więc różne wątki do niego inaczej trafiają.

ocenił(a) film na 8
Aneta_

Gdybym miał napisać o czym jest ten film wg. mnie to napisałbym, że przede wszystkim o schizofrenii objawiającej się bezsennością która potęguje narastajace zacieranie się rzeczywistości i całkowite od niej oderwanie. Dzięki temu główny bohater jak i widz zdaję sobie w końcu sprawę, iż twórca chce nam przekazać, że w życiu nie są najważniejsze dobra doczesne i przyjemności lecz to co naprawdę sprawia nam przyjemność, że należy żyć zgodnie ze sobą i swoimi wyborami a nie kierować się konsumpcjonizmem i żyć zgodnie z systemem. Tak to odbieram i nie doszukiwałbym się tu niczego więcej. Faktem jest jednak, że można film odbierać dwojako, każdy może go zinterpretować inaczej. Jeden powie, że to o chorym człowieku inny odnajdzie w nim ukryte znaczenie zgodnie ze swoim przeświadczeniem jego prawdziwości. To właśnie jest jego fenomenem, że każdy z nas odbiera go na swój sposób. Sam uważam że nie jest to film szczególnie wybitny ale ma w sobie to coś co przyciąga mnie by go obejrzeć raz na jakiś czas. Ja oceniłbym go na maks 8 za przekaz i ta pokrętną logikę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones