PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656007}

Świat według Spiveta

The Young and Prodigious T.S. Spivet
7,0 3 166
ocen
7,0 10 1 3166
Świat według Spiveta
powrót do forum filmu Świat według Spiveta

Jako film dla najmłodszych pewnie jak najbardziej się sprawdza, ale ja się trochę wynudziłem (tu też muszę zaznaczyć, że kilku dialogów nie wyłapałem, więc część żartów mogła ulecieć). Z pewnością film broni się od strony wizualnej - bajeczny dom rodziny Spivet i piękne amerykańskie krajobrazy po prostu urzekają. Nowy film Jeunetta to takie "Stań przy mnie", tylko że bez bohaterów, których można polubić - T.S. jest dość bezbarwny ale na szczęście ustrzegł się zadufanej dupkowatości "Kochanków z księżyca". Od 2004 roku czekam na dobry film Francuza i mam nadzieję, że się w końcu doczekam. 6/10.

ocenił(a) film na 5
duraq

Mi bardziej przypominał Amelię albo Przypadek Harolda Cricka. Widać, że reżyser trochę na siłę próbuje powtórzyć klimat Ameli. Nie do końca udane, jednak film ma swój urok. W Ameli wszystkie didaskalia i szczegółowa narracja były urocze i magiczne, ale przede wszystkim miały widoczny sens. Tu niestety były na siłę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones