PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525369}

Enid

7,1 2 599
ocen
7,1 10 1 2599
Enid
powrót do forum filmu Enid

ŚWIETNY FILM

ocenił(a) film na 10

Nie rozumiem, doprawdy nie potrafię zrozumieć, czemu w polskich kinach pojawiają się takie badziewia jak "Jaja w tropikach", "Uczeń czarnoksiężnika", zaś filmy godne uwagi są pomijane.

Brytyjskie filmy są w Polsce niedoceniane, przykre.

ocenił(a) film na 8
chatiflatt

to ja Ci pomoge zrozumieć ten przykry fakt. 90% ludzi chodzi w Polsce ( i nie tylko) do kina, zeby zjesc sobie popcorn, a w trakcie filmu, jak i po filmie raczej nie zdaraza im sie myslec o czyms sensownym, bo zamiast mózgu maja, jak to mowisz- istne badziewie.

ocenił(a) film na 8
chatiflatt

Jaja w tropikach i Uczeń czarnoksiężnika to nie badziewie, badziewie to Święty Interes albo nawet Ciacho.
Ale to prawda szkoda że nie puszczają brytyjskich fimów takich jak Enid.

ocenił(a) film na 7
chatiflatt

Ale to film wyprodukowany dla telewizji, dlatego wypada raczej zapytać się,czemu nasze stacje nie kupują praw do emisji świetnych brytyjskich produkcji?

boguslaav

Ja też tego nie wiem.. obejrzałam ten film i oglądałam go z pewnym niedowierzaniem, a to za sprawa roli Heleny - genialnie zagrała Enid, taka surową, egoistyczną ale i zagubioną i smutną... Naprawdę szkoda, że brytyjskie produkcje są pomijane... Jeśli już, to liczyłabym na Hallmark lub podobną stację.. ewentualnie Zone Europa. TVN-y i inne odpadają..

ocenił(a) film na 9
boguslaav

Gdyż stacje chociażby tvn wiedzą jakie filmy podobają się przeciętnemu (raczej mało inteligentnemu) Polakowi. Żeby telewizja zarabiała trzeba puszczać ludystyczne filmy :(

ocenił(a) film na 8
chatiflatt

Nie wiem jak "Uczeń czarnoksiężnika" bo nie oglądałam, ale "Jaja w tropikach" to nie badziewie. Tytul może badziewny, ale sama się zdziwiłam jaki to niezły film. Rola R.D.J. po prostu fenomenalna.

ocenił(a) film na 9
chatiflatt

świetny film...aż trudno uwierzyć, że został on wyprodukowany dla telewizji. dowodzi to, iż niewielkimi nakładami pieniężnymi można zrobić bardzo dobry film. nie trzeba milionów dolarów, gdy ma się b.dobrego scenarzystę, operatora nie wspominając o świetnym aktorstwie (mowa tu o Pani Carter) nie przepadam za filmami biograficznymi, ale ten miał coś w sobie co sprawiło, że chciałam poznać losy Enid, o której szczerze pisząc nie wiedziałam zbyt wiele...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones