Helena Bonham Carter

8,7
103 656 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Helena Bonham Carter

nie uwazam, ze jest zla aktorka, ale jest na 2 miejscu, a tak naprawde nie ma wielu osiagniec ..
nie sadzicie, ze sa lepsze aktorki od niej, a nie zostaly odpowiednio docenione w rankingu? :/

fascinationn

Nie uważasz że jest złą aktorką, a jednak dałaś jej 1...gratuluje !
Na film-web nie ocenia się kogoś pod względem osiągnięć tylko pod względem popularności, gry aktorskiej i sympatii do tej osoby.
I jak widać większość ludzi uważa że jej miejsce jest zasłużone, gdyby tak nie było to by nie była tak wysoko.
Pozdrawiam i życzę miłej nocy.

fascinationn

Zgadzam się z Szilunia2000, ma 100% rację.Helena B.C. grała w wielu filmach docenionych najlepszymi nagrodami i według mnie jest najlepszą aktorką jaką dane mi było obejrzeć. Ona powinna być na 1 miejscu :)

Magira2000

Podpisuje się pod tym! Helena jest bardzo niedoceniona. Ale nagrody to nie wszystko. Należy do ścisłej czołówki tych najlepszych. Co ciekawe gdy przychodzi mi na myśl słowo 'aktorka' widzę właśnie Helnę.

_Yuuto_

odpowiedz dosyć prościutka Harry Potter :)

LobeliaSakvil

Nie tylko Harry Potter. Helena nie jest aktorką jednej roli. ;)

_Yuuto_

otóż wiem tak jak Emma Watson :)

Magira2000

Niedawno była jeszcze na 1 miejscu. Też uważam że jest jedną z najlepszych aktorek.

Vampire0985

głównie to za to że grała w Harry Potter

LobeliaSakvil

Coś się czepiła tak tego Harrego Pottera? Owszem, wszyscy wiemy, że tam grała, ale jak już ktoś wyżej napisał, Helena nie jest aktorką jednej roli i zanim zagrała w Harrym Potterze, zagrała w wielu innych, według mnie, świetnych filmach. Czepianie się jednej tylko roli, jakiejś aktorki, gdy na koncie ma wiele innych wybitnych osiągnięć, jest trochę nie na miejscu.

fascinationn

Ja tam się zgadzam z Szilunia2000 i Magira2000. Co w tych czasach po nagrodach ?! I tak większość nagród jest ustawiona.
Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
WiktoriaKlusiewicz

Dosłownie !

fascinationn

bo to aktorka z Harry Potter musi być 10

fascinationn

Tak szczerze powiedziawszy coś w tym jest. Co prawda kojarzę ją głównie z Harrego Pottera i epizodu w Terminator Ocalenie i sądzę, że te role nie były jakieś nadzwyczajne. Oczywiście to jest moja opinia i pewno większość się z nią nie zgodzi, ale powiedzmy sobie szczerze: Czy Ona naprawdę zasłużyła na 2 miejsce zaraz po Meryl Streep? No nie wiem

kuba461

też tak sądzę :)

fascinationn

Boże widzisz a nie grzmisz ...
Z dnia na dzień, coraz częściej sobie myślę, że na film-web powinny być ograniczenia wiekowe !
Dziecko, nie wiem czy to do Ciebie dotrze, ale to że lubisz Meryl (zgaduję po awatarze) to nie oznacza że masz Helenie dawać 1 ponieważ chcesz żeby twoja idolka była na 1-wszym miejscu !
To tak samo jak ja bym Meryl dała 1 bo bardziej wolę Helenę.

Szilunia2000

Dokładnie ! Przez takie właśnie dzieci niedoceniane aktorki są daleko w rankingu. Zobaczycie że za niedługo Violetta będzie na 1 miejscu ! A co do Heleny to zasługuje na 1-wsze miejsce i co z tego że nie ma wielu nagród ?! Ale bardzo lubię jej grę aktorską.
Szilunia2000 świetny awek + zapraszam do znaj ;)

Szilunia2000

Też sie z tobą zgadzam.
Na prawde powinny byc ograniczenia,bo przez takie dzieci są niedocenione najlepsze aktorki i aktorzy.
A co do Heleny jest ona najlepszą aktorką która od tylu lat na ekranie i gra naprawde życiowe role.
Dla mnie jest numerem 1

eragon262

To będzie moja pierwsza wypowiedz na fw ponieważ mam go od kilku min i już zauważyłem dużą stronniczość -.-
Ale tak szczerze to fw założyłem specjalnie dla Deppa, a Bonham Carter ma ode mnie przy okazji 10.
I absolutnie nie uważam że powinna być niżej i przy okazji polecam; Sztuka latania , Jak zostać królem i Rozdarte serce, warto zobaczyć.

Love_BCDB

Co do tych filmów to nie wiem bo słynę z tego, że dramatów praktycznie nie oglądam, ale osobiście na miejsce Bonham Carter widzę np ( Jodie Foster, Gillian Anderson, Ume Thurman, Carrie-Anne Moss, Cate Blanchett, Jennifer Aniston)

To są aktorki które miały naprawdę ciekawe role i idealnie do nich pasowały. Zdecydowanie bardziej zasługują na to miejsce w rankingu niż Bonham Carter.
(Oczywiście zaraz mi ktoś powie, że Bonham Carter miała doskonałe role w dramatach lub pochodnych gatunkach - może, ale jak sobie przypomnę jej rolę w Planecie małp to mi się przykro robi)

kuba461

Może tak; Helena nie gra TYLKO w dramatach, a ty widziałeś z nią HP , Terminatora i Planetę Małp. Może jakbyś zobaczył więcej filmów to byś ją bardziej docenił. Moim zdaniem rola małpy nie jest aż prosta, a Helena sobie z nią poradziła, oczywiście jak na nią to mogło być lepiej, ale najgorzej nie było.

I nie wiem jak możesz pisać że Helena nie miała ciekawych ról, jak widziałeś z nią zaledwie kilka filmów !

KowallMir_0

W 100% potwierdzam twoje zdanie !
No i wolę Bonham - Carter od tych wszystkich powyżej wymienionych aktorek przez kuba461.
No cóż ale każdy ma inne zdanie. No ale jakby nie było niektórych ludzi filmu po prostu nie lubię, a się nie wypowiadam na ich temat -,-

Love_BCDB

Zgadzam się z Wami. Helena w każdym filmie pokazuje swój kunszt aktorski. W niektórych może się komuś nie podobać, ale po zobaczeniu jednego filmu z nią, ani w ogóle z nikim, nie można oceniać aktora.
Helena potrafi zagrać niemal wszystko, a na Jennifer Anniston (biorąc pod uwagę aktorki, które powyżej wymieniono) jak patrzę, to jedyne, co widzę, to Rachel z Przyjaciół. Bo każda jej kolejna rola niczym się nie wyróżnia, ja ją znam z samych komedii tego typu, ale po aktorce od razu nie jeżdżę, aż tak zła nie jest, ale nie uważam, żeby zasługiwała na 2 miejsce.
Zgodzę się z kuba461 tylko z tym, że Gillian według mnie powinna być wyżej w rankingu (nie na miejsce Heleny, ale w ogóle), bo też ją uwielbiam.

fascinationn

przypominam że to jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać. mam prawo do wyrażania swojej opini. nie rozumiem w czym problem. jedni lubią tą aktorkę a drudzy inną i ja akurat tej aktorki nie lubię i nie uważam że jest jakoś specjalnie utalentowana. Violetty nie oglądam, wręcz jestem jej przeciwna i dzieckiem również nie jestem. Pozdrawiam. :)

fascinationn

Tak, to się da zrozumieć, jednakże dlaczego ty cały czas zmieniasz jej ocenę? Na początku dałaś jej 1 następnie 4 a teraz 3.
Nie potrafię tego pojąć : /
I wydaje mi się że twoja ocena jest wystawiona pod ocenę Meryl aby nie spadła na 2 miejsce, mam rację ? : )

Szilunia2000

Szilunia2000 spostrzegawcza jesteś ;) i jakby nie było to ja tego też nie potrafię zrozumieć.

Szilunia2000

raczej nie. po prostu od samego początku ta aktorka nie zrobiła na mnie wrażenia. a ocenę zmieniam gdyż po obejrzeniu kilku filmów z HBC uważam że 3/4 jest w sam raz :)

fascinationn

Ja Ciebie nie potrafię zrozumieć. Pierwsze piszesz "nie uwazam, ze jest zla aktorka" a teraz " ja akurat tej aktorki nie lubię i nie uważam że jest jakoś specjalnie utalentowana" .... spoko. Gratuluje inteligencji :))))) !

fascinationn

Czy ty na pewno wystawiłaś jej ocenę pod względem gry aktorskiej ? Czy może po prostu chcesz żeby nie zagrażała 1-wszemu miejscu Meryl ?
O.o

KowallMir_0

tak, jak najbardziej pod względem gry aktorskiej. nie lubię jej, nie chce jej na 1. miejscu ale szanuję ją. nie jest bardzo
utalentowana jednak złą aktorką również bym jej nie nazwała. :)

fascinationn

Moim zdaniem Helena jest bardziej uzdolniona niż Meryl, no ale cóż :)

KowallMir_0

Moim też ; )

fascinationn

Nie jest bardzo utalentowana ?! Zobacz sobie z nią "Sztukę latania" lub "Rozdarte serce" to może zmienisz zdanie.
Ja np nie wyobrażam sobie Meryl jak gra Bellatrix , nawet uważam że nie podołała by temu wyzwaniu tak jak Helena.

WiktoriaKlusiewicz

każdy ma prawo do własnego zdania i tego się trzymajmy. pozdrawiam. :)

fascinationn

Właśnie każdy ma prawo do głosu (nawet głupiego), ja uważam że Meryl też jest przeciętna, najprościej mówiąc jej gra aktorska dupy nie urywa ;D Natomiast uwielbiam oglądać Helenę. Właśnie zobaczyłem "Słodycz zemsty" rewelka ! :D

Love_BCDB

Właśnie ! I teraz wyraziłeś własne zdanie ;D tak samo jak fascinationn .
Ale muszę przyznać że popieram Ciebie , KowallMir_0 , WiktoriaKlusiewicz i Szilunia2000

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

WiktoriaKlusiewicz

Dobra, dobra, jednakże nie każdy sprawdza się w każdej roli. Meryl moim zdaniem gra dobrze tylko w komediach. :D Ale każdy ma inny gust filmowy.
I dosłownie ! Każdy ma prawo do głosu.

fascinationn

Czy ty wiesz że nie od ciebie zależy czy ją chcesz na 1 miejscu czy nie, przykro mi.
I zgadzam się że Meryl nie poradziła by sobie w roli Bellatrix.
Helena jest bardzo utalentowana i poradzi sobie z każdą rolą. Wymyśl jakąś a napewno jej podoła.
Co do Meryl nawet ją lubię jednak nie jest lepsza od Heleny ;)

fascinationn

Ja nie chcę Natalii Oreiro w pierwszej setce a Olivię Wilde dużo wyżej. Niestety rangking jest raczej tworzony na podstawie urody, sympatii czy też "bo tak wypada" (inaczej mało kto by dziś pamiętał o Audrey Hepburn, której gra aktorska była zgoła inna niż współczesnych aktorek, bo inaczej kręciło się filmy, więc jej porównywanie ze współczesnymi aktorkami jest co najmniej dziwne). Trudno jest zmierzyć "dobrą grę aktorską" więc nikt nigdy nie będzie w 100% zadowolony z rankingów.
Kiedyś nie interesowało mnie to jak nazywają się aktorzy występujący w filmach. Ale kiedy po raz kolejny zobaczyłam tą drobną kobietkę w ciemnych lokach, która znowu błyszczała w kolejnym filmie - musiałam się dowiedzieć. Helena potrafi się świetnie wcielić w odgrywaną rolę, jest do tego stopnia przekonywująca i tak świetnie tworzy swoje kreacje, że zapada w pamięć nawet jeśli odgrywa tylko rolę drugoplanową.
Często występuje w filmach kostiumowych - porównaj jej grę i grę Keiry Knightley (którą lubie chociaż jest bardzo słabą aktorką) - może łatwiej będzie Ci porównać i zrozumieć dlaczego dostaje takie wysokie noty.
Mnie najbardziej zapadła w pamięć po roli Marly w Fight Club:)

fascinationn

jesli juz rozmawiamy o nagrodach to plz meryl miala 18 NOMINACJI DO OSCARA a zdobyla TYLKO 3. oczywiscie to imponujaca liczba, ale mozna odniesc wrazenie, ze akademia po prostu co roku ja nominuje dla zasady. meryl zagrala w filmie, nominujmy ja, a co.. niech ma!

ephelouss

No dokładnie !

ephelouss

Heh, Scorsese z 9 nominacji tylko raz zdobył statuetkę, czy to świadczy, że jest przeciętnym reżyserem, a nagroda została mu dana od tak? Meryl to gigant kina, HBC wydaje się przy niej malutka i to nie podlega żadnej wątpliwości.
Swoją drogą (bo pojawiły się już takie komentarze powyżej), jeśli ktoś Bonham Carter kojarzy i ceni głównie za cykl HP to musi być niespełna rozumu.

G00N3R

Mam inne zdanie na ten temat no ale cóż ...
"Meryl to gigant kina" - absolutnie się z tym nie zgodzę.

Szilunia2000

Tylko dlaczego się z tym nie zgadasz? To już nawet te nieszczęsne nagrody są jakimś tego wyznacznikiem...

Jeśli miałbym wskazać jakieś aktorki, które aspirują do jakości warsztatu Streep to byłaby to szczególnie Kate Winslet i gdzieś tam w oddali Cate Blanchett (gdyby nie ona, to Meryl miałaby 4 Oscara) i Tilda Swinton. Potem można jeszcze dodać Julianne Moore i naszą panią Helenę.
Piszę tutaj oczywiście o grze aktorskiej, bo darzyć sympatią można każdego aktora, ale nie każdy aktor jest dobry.

G00N3R

Moim zdaniem lepszą aktorką jest Helena, a Oscary w tych czasach są coraz mniej ważne m.in dlatego że zaczynają być ustawiane .
Meryl w filmach gra bardzo przeciętnie (nie wiem za co tyle Oscarów, może dlatego że jest to Amerykańska aktorka i Oscary też są Amerykańskie więc faworyzują swoich)
Np;Judi Dech, Anne Hathaway , Juliette Binoche czy Julie Andrews - to tą aktorki które grają lepiej niż Streep ale to jest MOJE osobiste zdanie, jednakże moi znajomi uważają dokładnie tak samo , zresztą nie tylko oni, można też porównać liczbę dodania do "Ulubionych" Meryl miała ok 25 tyś , a Helena ok 32 tyś - i to tylko zdanie Polaków.
Chyba się ze mną zgodzisz że to o czymś świadczy ?
Ja nie twierdze że Meryl gra źle, bo gra dobrze ale przeciętnie , nie twierdzę też że nie lubię oglądać z nią filmów, bo lubię ! Polecam z nią komedie jednakże moim ulubionym filmem jest "żelazna dama" .
Pozdrawiam i życzę miłego i spokojnego wieczoru.

Szilunia2000

Dokładnie tak,Meryl nie jest najlepsza, są lepsze aktorki od niej, nie wymieniając Heleny np. Helen Mirren albo Judi Dench, i obie są prawie w jej wieku. Ale to jest tylko moje zdanie.według mnie to Helena jest 100 razy lepsza od Meryl, co nie znaczy ze jest złą aktorką, lubię filmy w których gra, ale jak juz mówiłem nie jest lepsza od Heleny

użytkownik usunięty
Szilunia2000

Akurat Helena w żadnym wypadku nie jest lepsza od Meryl. Nie chodzi nawet o nagrody, po prostu Meryl bije ją na głowę pod względem warsztatu. Jeśli jej role nazywasz "przeciętnymi" a jako lepszą wymieniasz Anne Hathaway to... gust gustem, ale trochę się ośmieszasz.

No ja bym tego ośmieszaniem nie nazwała.

sam sie ośmieszasz mówiąc że Meryl jest najlepsza. Dla mnie Meryl jest przeciętna.I Meryl nie dorasta do pięt Helenie

użytkownik usunięty
Magira2000

Nie napisałem, że Meryl jest najlepsza, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Na pewno jest jedną z najlepszych żyjących aktorek, czy najlepszą nie wiem, ale jedną z czołówki. Na pewno lepszą o wiele od Heleny. Nietrudno dostrzec jej świetny warsztat, choćby w ostatnich latach, jeśli nie będziemy się bardziej cofać - Wątpliwość, Żelazna Dama, Sierpień w hrabstwie Osage.

Oscary, czy ktoś się zgadza z werdyktem czy nie, są pewnym wyznacznikiem. 3 statuetki na koncie to świetny wynik, te wszystkie nominacje również, bo żeby być nominowanym, trzeba się wykazać.

To jest twoje zdanie ja mam inne, kolega wyżej też ma inne, każdy tak naprawdę ma swoje własne.
Meryl nominują już z przyzwyczajenia.
I radzę ci; najpierw TY przeczytaj ze zrozumienie cały ten temat, a potem się wypowiadaj bo na prawdę nie chce mi się 10 razy pisać tego samego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones