Helena Bonham Carter

8,7
103 758 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Helena Bonham Carter

taka prawda
w jaki sposób zaskarbili sobie tylu fanów ?
To proste ,grają w komercyjnych filmach dla mas mało skomplikowane acz nietypowe role .
Żadne z nich nie dysponuje jakimś szczególnym warsztatem (zwłaszcza depp ) i nie może poszczycić się jakąś wielka wszechstronnością w kreowaniu postaci .
Chociaż Helena radzi sobie znacznie lepiej według mnie
jest dosyć dobra aktorką ale naprawdę nie na top 1 ...do wybitności jej daleko

jest bardzo dobrym aktorem ,zna się na rzeczy ale uważam że na filmwebie zbytnio sie go gloryfikuje

lotr12345

"nie znam nikogo kto ceni jednocześnie Władce pierscieni ,Star warsy i Spirited away jak i Lyncha ,Bergmana ,Kubricka ,Coppole ,Kurosawę "
Cześć,Kalina jestem.-już znasz ;)
Oczywiście to nie ten sam rodzaj uwielbienia,ale nie porównujmy wszystkich filmów jakie na świecie wyprodukowano bo to bez sensu.Myślę,że wszystko trzeba oceniać biorąc pod uwagę dany gatunek.
To tak jak byś porównywał dzieła Picassa i Matejki,średni przykład ,ale na lepszy w tej chwili mnie nie stać. :P

arietem

dokładnie tak oceniam -gatunkowo
miło mi Michał jestem

lotr12345

Skoro gatunkowo to ja chyba tylko 'Diunę' i 'Star wars' widzę w podobnej tematyce.

lotr12345

mysle ze przesadzasz. moze i są przeceniani i duzo grają w wielu filmach, ale wybacz, zagraj lepiej od helenki czy deepa, wtedy bedziesz mogł gadac,z e nie tworzą nietuzinkowych postaci. deep wymyslił w zasadzie całego j. sparrowa, dodał wiele od siebie rzeczy, których na poczatku wytwórnia nie chciała, by dodawał. jednak ich przekonał i wyszła rola zajebistego pirata.

ogolnie dla mnie to co gadasz, jest smieszne, bo ogladałam wiele ról helenki, równiez w filmach, ktore nie byly puszczane w przecietnych stacjach i za kazdym razem gra swietnie i inaczej. i dodam, ze do tworzenia postaci typu czerwona krolowa z azkc , czy bellatrix wymagaja ogromnej charyzmy, wczucia się i pracy nad postacią. nie kumam jak możesz tego nie zauwazac?? to ze graja w takich a nie innych filmach, to nie do końca ich wina, obecnei trudno o dobry film, dobry scenariusz. trudno ich za to winic?? nie powinienes oceniac, czy graja w komercyjnych czy nie komercyjnych filmach ALE JAK GRAJĄ, a grają super, chociaż deep czasami mi na nerwy działa, ale ma dobrą mimikę.

Eryniae

"nie znam nikogo kto ceni jednocześnie Władce pierscieni ,Star warsy i Spirited away jak i Lyncha ,Bergmana ,Kubricka ,Coppole ,Kurosaw" - ja znam, widocznie obracasz się w ograniczonym towarzystwie. wyjdz z kliki, otwórz się na świat i przestań byc agresywny. nie wiem czy chcesz świat zmienic ukazując swoją listę wspaniałych i kiepskich aktorów i chcesz byc naszą wyrocznią? jeśli chcesz, to daj sobie spokoj, bo nie bedziesz niczyją wyrocznią, jak ci sie helenka nie podoba, to po prostu nie ogladaj jej w filmach, ...ale ale na pewno nie ogladasz, bo przeciez TO TAKIE KOMERCYJNE FILMY(!!!), więc nie mam się o co bac ;)

Eryniae

oglądam wszystkie filmy i wyrabiam sobie o nich własne zdanie podobnie o aktorach
jak w jakimś filmie Helena zrobi na mnie ogromne wrażenie to dam znać
ja tez nam bo pisałem o sobie

Eryniae

aktorstwo to nie mój zawód wolę oceniać czyjeś umiejętności ,od lat się tym interesuje .aktorstwem i różnymi technikami grania (bo zdajesz sobie sprawę że są różne typy wcielania się w daną postać )
rozumiem że wcielenie się w Bellatrix wymagało wielkiej charyzmy grała łącznie w tym filmie jakieś 4 minuty i to w długich 3 sekundowych ujęciach w których to pokazała ogromny warsztat ....tak doceniam ogrom pracy tu wykonanej miała bardzo trudne kwestie ...
szczerze to wolałem ją w nieco innych rolach
bo dalej uważam że jest dobra aktorką ale wirtuozem ekranu nigdy nie była i chyba już nie zostanie

lotr12345

Przeciętni!? Dla mnie bardzo dobrzy.

Anaissa

Aktorsko jest świetna, dobra bla bla bla (same pozytywy), ale nic odkrywczego to nie jest! Po za ekranem to ona może i jest ekscentryczna, ma swój styl ( znam jej życie tyle co z czerwonego dywanu), ale na ekranie jest aktorką nie wyróżniającą się jakimś swoim stylem!

lotr12345

Uważam że jestem beznadziejną "aktorką" i cenie każdego człowieka który choć na kilka sekund sprawi że poczuję się jakbym była w jego świecie, jeśli mam takie uczucie to wiem że aktor ten jest wyjątkowy. Możemy śmiało wymieniać aktorów którzy byli kiedyś sławni i z których większość już nie żyje, ale prawda jest taka że już mało kto o nich pamięta.Liczy się to co jest tu i teraz. Chyba wy i ja też po prostu zazdroszczę im bo to oni mają szanse zabierać ludzi w ten fikcyjny ale jakże piękny świat. Oni mają taką role w życiu a nasza jest jaka?? Siedzieć przed monitorem i wypisywać kto mam mnij lub więcej fanów. To my zmieńmy świat.

dinus_slonce

ciekawe podejście

lotr12345

Helena Bohnan Carter nie jest złą aktorką. Moim zdaniem jest nawet bardzo dobra, bo potrafi się wcielić w różne role. To, że Tim Burton bardzo ją lubi obsadzać w swoich filmach, a jej role są zazwyczaj dosyć podobne, to już nie jej wina. Gra też przecież w innych filmach, choć nie mogę zaprzeczyć, że w filmach Burtona radzi sobie doskonale. Co do Johny'ego Deppa zgadzam się, że jest przeceniany. Kiedy był młodszy i grał u Burtona role tych delikatnych chłopców miał w sobie jakiś urok i był tam niezastąpiony, ale teraz w tych 'Piratach z Karaibów" itd. to okazuje się że nie jest takim dobrym aktorem. Urzekł mnie w "Sleepy hollow" no i idealnie nadawał się do Kapelusznika, Victora w "Gnijącej..." albo Willi Wonki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones